Historia

Budynek, w którym obecnie jest przedszkole, został wybudowany w latach pięćdziesiątych XX wieku. Mieściła się w nim szkoła podstawowa, do której uczęszczały dzieci z miejscowości Igłowice, Baldwinowice i Bukowa Śląska. Kierownikiem tej szkoły była pani Anna Szymków. Na mocy postanowienia Powiatowej Rady Narodowej Wydziału Oświaty i Kultury w Namysłowie działając na podstawie wytycznych Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego 1 września 1972 r. dokonano komasacji Szkoły Podstawowej w Bukowie Śląskiej z kl. V – VIII ze Szkołą Podstawową w Kamiennej oraz otwarto filię szkoły w Bukowie Śląskiej z kl. I – IV.

Dnia 15 marca 1993 r. na mocy Zarządzenia Kuratora Oświaty w Opolu ustalono ponownie granice obwodu szkoły oraz podległości szkół filialnych w Bukowie Śląskiej i Woskowicach Małych z klasami I – III. Kierownikiem Szkoły Filialnej w Bukowej Śląskiej była Małgorzata Kolbuch (Palmąka). Dnia 31 sierpnia 1995 r. Kurator Oświaty w Opolu zlikwidował Szkołę Filialną w Bukowie Śląskiej, a jej uczniowie rozpoczęli naukę w ośmioklasowej Szkole Podstawowej w Kamiennej.

W budynku pozostało Przedszkole i filia Biblioteki w Namysłowie. Dyrektorką przedszkola nadal była pani Bogusława Drapiewska. W 1997 r. do jednooddziałowej placówki przedszkolnej w Bukowie Śl. dołączono Przedszkole z Rychnowa. Dyrektorem została wtedy pani Małgorzata Ruszczak. W 1999 r. zostało zlikwidowane Przedszkole w Woskowicach Małych. Od tego roku do Przedszkola w Bukowie Śl. uczęszczają dzieci z Kamiennej, Rychnowa, Bukowy Śl., Igłowic, Baldwinowic i Woskowic Małych.  W 2008 r. dyrektorem Przedszkola w Bukowie Śl. została pani Maria Rudnicka.

Obecnie od 2020 r. placówką przedszkolną kieruje Maria Tomasik. W budynku przedszkolnym znajduje się nadal filia Biblioteki Publicznej w Namysłowie oraz świetlica wiejska.

Od roku szkolnego 2022/2023 przedszkole zostało włączone w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamiennej.

Modernizacja budynku przedszkola

Projekt obejmuje przeprowadzenie prac ukierunkowanych na głęboką termomodernizacje obiektu użyteczności publicznej o charakterze edukacyjnym, tj. siedziby Przedszkola w Bukowie Śląskiej. Planowana inwestycja obejmuje modernizację instalacji CO wraz z wymianą...