Pierwszy dzień wiosny. Wycieczka do Krainy Zajączka Wielkanocnego-21.03.2024

" Precz zimo zła, witaj wiosno!" Już od samego rana-  21  marca wyglądał zupełnie inaczej niż zwykle. Dzieci były ubrane w stroje w wiosennych kolorach. Zaraz  po śniadaniu przedszkolaki wyruszyły  na spacer po okolicy, niosąc w rękach kolorowe rekwizyty i instrumenty. W wiosenny nastrój wprawiły nas również coraz cieplejsze promienie pięknie  świecącego słońca.

21 marca nie tylko witaliśmy nową porę roku - wiosnę, ale także był to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa " . Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazaliśmy swoją otwartość wobec odmienności ludzi.

W piątek przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do Krainy Zajączka Wielkanocnego. Pomocnik Kurczak przywitał nas przy wejściu. Aby spotkać się z Zajączkiem dzieci musiały rozwiązać zagadki, które zadawała małpka. Przedszkolaki bawiły się przy piosenkach i bańkach, które fruwały nad głowami a dla ochłody spadł magiczny śnieg i dym. Dzieci były świadkami magii jaką wyczarowali wspólnie z Zajączkiem i Kurczaczkiem, między innymi " latający stół". Na koniec każdy otrzymał drewniane dekoracje wielkanocne, które mogli ozdobić kolorowymi bibułami. Trudno zliczyć ilość atrakcji jaką zapewnili organizatorzy- wybuchowy prezent, przekąski takie jak: " nachosy z sosem", wata cukrowa zwana " ogonkiem zajączka", granita z żelkami, psikanie niebieskim sprayem na włosy, świadectwo od Zająca. To był wspaniały dzień!